Задължително ли е общините, които желаят да изготвят SECAP, да разработят и оценка на енергийната бедност и да определят свързани цели, в допълнение към целите за намаляване на емисиите на парникови газове и адаптация?
Докладването за енергийната бедност е задължително изискване за всички нови подписали Споразумението на кметовете (СПК). Всяка община, която представя нов План за действие за устойчива енергия и климат (ПУЕК) или мониторингов доклад, трябва да включва диагноза на енергийната бедност, ясни цели и поне едно ключово действие за справяне с енергийната бедност.
За повече информация вижте новото Ръководство за SECAP.
Отговорено от
Моника Салвия
